O KONCERCIE

Dzieje się! Zapraszamy na trzecią edycję wNieboGłosów!
To niezwykłe muzyczne wydarzenie gromadzi na pl. Wolności coraz więcej uczestników. Nie może Cię tam zabraknąć! Z każdą edycją zbieramy cenne doświadczenia i uczymy się. Mamy apetyt na to, aby tegoroczne wydarzenie zaowocowało w ludzkich sercach jeszcze piękniej.
Zaplanujmy sobie już ten czas: 20 czerwca 2019!

Głównym organizatorem wydarzenia wNieboGłosy jest Archidiecezja Wrocławska pod patronatem Abp. Józefa Kupnego oraz Fundacja na Rzecz Rozwoju Młodzieży "Młodzi Młodym" i Fundacja Vide et Crede. Partnerem wydarzenia w tym roku jest Miasto Wrocław oraz wrocławskie wspólnoty i ruchy katolickie: Dom na Skale, Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży, Katolicka Wspólnota Droga, Katolicka Odnowa w Duchu Świętym i Michael, Ruch Światło-Życie i Domowy Kościół, Wspólnota Hallelu Jah oraz Wrocław Wielbi.

Będzie to wspaniała uczta dla ucha i ducha! Na scenie wystąpią wrocławscy muzycy: Orkiestra, Chór i Zespół wNieboGłosy oraz zespół N.O.E. Tak jak w poprzednich edycjach chórzystów poprowadzi energiczna Sara Nestorowicz, a orkiestrę niezastąpiony Artur Koza. Koncert poprzedzą otwarte warsztaty muzyczne, dzięki którym do Chóru będzie mógł dołączyć każdy z Was. Przygotowane w ramach warsztatów utwory wykonane będą wspólnie podczas koncertu uwielbienia. Spotkajmy się !

Dołącz do Chóru wNieboGłosy! Zapisy do 19 maja.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY:

IDEA KONCERTU

«Dzięki Ci Panie za Ciało Twe i Krew, za dary nieskończone wielbimy Cię.»

Uroczystość Bożego Ciała w Polsce to w skali światowej wyjątkowa tradycja barwnych procesji wędrujących ulicami wsi, miast i miasteczek do ołtarzy przystrojonych zielonymi brzózkami. To korowody feretronów i chorągwi łopoczących na wietrze, to zastępy małych dziewczynek w bieli sypiących kwiaty pod stopy Jezusa Eucharystycznego, który wychodzi nam na spotkanie.

«Zostań z nami Panie, gdyż ma się ku wieczorowi i dzień się już nachylił» Łk 24,29

Pragniemy wieczorem tego dnia spotkać się na Placu Wolności we Wrocławiu podczas koncertu uwielbienia, aby wznieść głos do nieba we wspólnej modlitwie i radosnym świętowaniu. Będzie to niezwykła okazja, aby doświadczyć radości bycia razem przed Tym, który stworzył świat, żeby rozbudzić na nowo wiarę i uwielbić Boga za Jego obecność pośród nas oraz za bezcenny dar Eucharystii.

Istnieje jeszcze inny powód naszego spotkania. W ostatnich latach przeżywamy fenomenalne zjawisko, dla którego inspiracją stał się rzeszowski koncert Jednego Serca Jednego Ducha. W Boże Ciało w wielu miastach Polski wznosi się do nieba pieśń uwielbienia dla Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pragniemy, aby taki głos wzniósł się również z Wrocławia. Chcemy w tym wyjątkowym dniu oddać publicznie cześć Chrystusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie.

Naszym marzeniem jest to, aby wNieboGłosy na stałe wpisały się w kalendarz wrocławian i mieszkańców naszej Archidiecezji. Do udziału w tym wydarzeniu wszystkich, bez względu na wiek.

TEMAT KONCERTU

«Jezus zaraz przemówił do nich: Odwagi! Ja jestem, nie bójcie się!» Mt 14,27

Podczas tegorocznego spotkania, ponownie włączając się w temat roku duszpasterskiego “W mocy Bożego Ducha” będziemy wołać o Ducha Świętego i Jego dary.
Często w naszym życiu chrześcijańskim doświadczamy sytuacji, w których brak nam odwagi, aby przyznać się do Chrystusa. Świat coraz bardziej zagłusza głos prawdy i ewangeliczne wartości.
Niech to nasze spotkanie stanie się zaproszeniem, aby wejść głębiej.
Będziemy prosić, aby Duch Święty uczynił nas świadkami, abyśmy byli solą ziemi i światłem świata, które stawia się na świeczniku, aby świeciło innym.

WESPRZYJ NAS

Naszym pragnieniem jest, aby wNieboGłosy na stałe wpisały się w coroczne świętowanie Bożego Ciała we Wrocławiu. Aby to umożliwić i aby nasze dzieło przyniosło dobre owoce, bardzo prosimy o modlitwę. Można nas także wesprzeć finansowo. Wpłat można dokonywać bezpośrednio na konto fundacji lub poprzez zbiórkę społeczną:

Poprzez strony:

Bezpośrednio na konto fundacji:

Fundacja na Rzecz Rozwoju Młodzieży „Młodzi Młodym”.

ul. Katedralna 4

50-328 Wrocław

  • darowizny na cele statutowe - wNieboGłosy2019
    Numer konta: PL 11 1600 1156 1841 2596 5000 0001

Zostań sponsorem lub poleć nas!

Zapraszamy przedsiębiorców i ludzi dobrej woli do współtworzenia naszego wydarzenia. Skontaktuj się z nami: wnieboglosy.wroclaw@gmail.com, udzielimy szczegółowych informacji na temat pakietów sponsorskich. Podziel się dobrem!

Zostań wolontariuszem!

Jeśli jesteś człowiekiem czynu, dołącz do nas jako wolontariusz. Zostań Ambasadorem wNieboGłosów na terenie Twojej parafii lub pomóż nam w dniu koncertu.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY:

WARSZTATY

Serdecznie zapraszamy do współtworzenia Chóru, który wystąpi na scenie podczas koncertu uwielbienia wNieboGłosy razem z Zespołem i Orkiestrą. Aby zestroić serca i ducha, jeszcze przed koncertem zapraszamy na otwarte warsztaty muzyczne, które odbęda się w terminach podanych poniżej. Będzie to czas nie tylko pracy nad repertuarem i techniką śpiewu, ale także modlitwy oraz przygotowania do wspólnego uwielbienia w dniu Bożego Ciała.

Wydarzenie współfinansowane przez Gminę Wrocław

Logo Wrocław

Kto może dołączyć do Chóru wNieboGłosy ?

Zapraszamy osoby w każdym wieku, posiadające minimalne doświadczenie w śpiewie zespołowym oraz predyspozycje do wykonywania muzyki (odpowiednie warunki głosowe oraz słuch muzyczny). Osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę rodziców.

Zapisy do 19 maja.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY:

Dołącz do chóru

Prowadzący warsztaty

Podczas warsztatów Chór z towarzyszeniem Zespołu wNieboGłosy będzie pracował pod okiem dyrygentki Sary Nestorowicz oraz Natalii Kozy, natomiast Orkiestrę poprowadzi Artur Koza, który nada ostateczne szlify brzmieniowe całości.

Opieka duszpasterska: ks. Piotr Wawrzynek.

Terminy *

*OBOWIĄZKOWA OBECNOŚĆ NA WSZYSTKICH PRÓBACH

PROWADZĄCY

Sara Pradella
Artur Koza
Jacek Geremesz

Sara Nestorowicz - już po raz trzeci poprowadzi Chór wNieboGłosy.

Szczęśliwa żona i świeżo upieczona mama Liliany.

Swoją energią podbija serca chórzystów i uczestników wydarzenia :)

W roku 2009 ukończyła Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej w klasie saksofonu. Studiowała na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu na wydziale Edukacji Muzycznej, Chóralistyki i Muzyki Kościelnej, na kierunkach Edukacja Muzyczna oraz Prowadzenie Zespołów Wokalnych i Wokalno-Instrumentalnych. Nauczycielka muzyki oraz dyrygentka Chóru „Voci Colorate” w Szkole Podstawowej nr 118 we Wrocławiu. Członek projektu „Śpiewająca Polska”, prowadzonego przez Narodowe Forum Muzyki. Kierowała Wrocławskim Chórem Światowych Dni Młodzieży oraz Młodzi Młodym. Instruktorka Warsztatów Uwielbienia w Opolu, Bydgoszczy i Bielsku-Białej. Szkoliła swój głos w zespole rozrywkowym „Satin Voices”.

Artur Koza - odpowiedzialny za przygotowanie Orkiestry wNieboGłosy.

Tak jak Sara, jest z nami od samego początku!

Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie dyrygentury symfonicznej prof. Mieczysława Gawrońskiego oraz w klasie gitary klasycznej prof. Piotra Zaleskiego. Dyrygent-asystent Chóru Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu oraz Polskiego Narodowego Chóru Młodzieżowego. Nauczyciel gry na gitarze w Szkole Muzycznej I st. w Miliczu. Od 2013 do 2018 roku artysta-śpiewak PNChM. Przez 6 lat studiów brał udział w licznych wydarzeniach artystycznych w kraju i za granicą. Laureat wielu konkursów gitarowych. W 2018 roku pracował jako dyrygent-asystent w Teatrze Wielkim w Poznaniu. W styczniu 2017 roku wziął udział w kursie dyrygenckim w Londynie, prowadzonym przez Achima Holuba.

Dokonał kilku prawykonań utworów wrocławskich kompozytorów. Prowadził międzynarodową młodzieżową orkiestrę symfoniczną w ramach Transgranicznych Warsztatów Orkiestrowych (Jelenia Góra 2014). Dyrygował Akademicką Orkiestrą Symfoniczną, Akademicką Orkiestrą Kameralną, Orkiestrą Filharmonii Dolnośląskiej oraz Orkiestrą Narodowego Forum Muzyki. Doskonalił też swoje umiejętności dyrygenckie na kursach z Maestro Gabrielem Chmurą. W czerwcu 2016 roku poprowadził spektakl operowy „Bastien und Bastienne” Wolfganga Amadeusza Mozarta w Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Oprócz dyrygowania orkiestrami pracował również z chórami, m.in. z Chórem NFM, PNChM, Chórem Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. R. Bukowskiego we Wrocławiu czy Chórem im. S. Krukowskiego Wrocławskiej Akademii Muzycznej.

Jacek Geremesz - odpowiedzialny za przygotowanie zespołu N.O.E.

We wrocławskich kręgach uwielbineiowych znany jako Gero. Muzykujący człowiek z gitarą, widywany również za konsolą (nagłośnienie :P) założyciel i odpowiedzialny za grupę muzyczną N.O.E., a także worship leader wywodzący się z katolickiej wspólnoty Hallelujah, będący w niej przez ostatnie lata animatorem muzycznym. Jako artysta artystycznie podchodzi do życia, będąc przy tym mężem Joanny oraz tatą Mai, Kornelii i Jana. Muzyka dla Nieba to jego odpocznienie.

MEDIA

W niebo głosy zdjęcie
W niebo głosy zdjęcie
W niebo głosy zdjęcie
W niebo głosy zdjęcie
W niebo głosy zdjęcie
W niebo głosy zdjęcie
W niebo głosy zdjęcie
W niebo głosy zdjęcie
W niebo głosy zdjęcie
W niebo głosy zdjęcie
W niebo głosy zdjęcie
W niebo głosy zdjęcie
W niebo głosy zdjęcie
W niebo głosy zdjęcie
W niebo głosy zdjęcie
W niebo głosy zdjęcie
W niebo głosy zdjęcie
W niebo głosy zdjęcie
W niebo głosy zdjęcie
W niebo głosy zdjęcie
W niebo głosy zdjęcie
W niebo głosy zdjęcie
W niebo głosy zdjęcie
W niebo głosy zdjęcie
W niebo głosy zdjęcie
W niebo głosy zdjęcie
W niebo głosy zdjęcie
W niebo głosy zdjęcie
W niebo głosy zdjęcie
W niebo głosy zdjęcie
W niebo głosy zdjęcie
W niebo głosy zdjęcie
W niebo głosy zdjęcie
W niebo głosy zdjęcie
W niebo głosy zdjęcie
W niebo głosy zdjęcie
W niebo głosy zdjęcie
W niebo głosy zdjęcie
W niebo głosy zdjęcie
W niebo głosy zdjęcie

MIEJSCE KONCERTU

  Pl. Wolności, Wrocław

NASI DARCZYŃCY

WSPÓŁPRACA

Loga

Dołącz do nas na

Archiwum

Wesprzyj nas