O KONCERCIE

Zapraszamy serdecznie do udziału w niezwykłym muzycznym wydarzeniu łączącym wrocławskie środowiska katolickie, którego celem jest złożenie dziękczynienia Bogu w 20-lecie Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego „Eucharystia i Wolność”, podczas którego gościliśmy we Wrocławiu św. Jana Pawła II.

Koncert Wniebogłosy odbędzie się w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, na pl. Wolności o godz. 19.30.

Chcemy również w tym wyjątkowym dniu oddać publicznie cześć Chrystusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie. Tak jak w wielu miastach Polski w Boże Ciało niesie się do nieba dźwięczne uwielbienie, pragniemy również, aby i z Wrocławia wzniósł się do nieba głos! Głos modlitwy uwielbienia i dziękczynienia wyrażonej najpiękniejszą muzyką.

Na scenie obok zespołu i orkiestry, wystąpi chór koncertowy, pod batutą młodej i doświadczonej dyrygentki Sary Pradelli, którego grono zasilą członkowie wrocławskich chórów i diakoni muzycznych.

Podczas koncertu zagrają wrocławscy i zaprzyjaźnieni muzycy, członkowie m.in. zespołu N.O.E. oraz Inicjatywy Muzycznej Wrocław Wielbi. Orkiestrę kameralną poprowadzi Artur Koza.

Organizatorem koncertu Wniebogłosy jest Archidiecezja Wrocławska pod patronatem księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego.

Zapraszamy serdecznie!

Weź rodzinę i znajomych!

Polub nasze wydarzenie na fb…

Dołącz do nas jako wolontariusz…

SPOTKAJMY SIĘ

”Dzięki Ci Panie za Ciało Twe i Krew, za dary nieskończone wielbimy Cię.”

Uroczystość Bożego Ciała w Polsce to wspaniała tradycja barwnych procesji wędrujących ulicami wsi, miast i miasteczek do ołtarzy przystrojonych zielonymi brzózkami. To korowody feretronów i chorągwi łopoczących na wietrze. To zastępy małych dziewczynek w bieli sypiących kwiaty pod stopy Jezusa, niesionego pod złotym baldachimem.

«Zostań z nami Panie, gdyż ma się ku wieczorowi i dzień się już nachylił» Łk 24,29

Pragniemy na wieczór tego dnia spotkać się na pl. Wolności podczas koncertu uwielbienia, aby wznieść głos do nieba we wspólnej modlitwie i radosnym świętowaniu.

Niech zabrzmią najpiękniejsze dźwięki, utwory mniej znane i te dobrze znane w pięknych aranżacjach. Będzie to niezwykła okazja, aby doświadczyć radości bycia razem przed Tym, który stworzył świat, aby wzbudzić na nowo wiarę i uwielbić Boga za Jego obecność pośród nas, za dar Eucharystii, w której pozostawił się nam cały.

Zapraszamy na to spotkanie całe rodziny, młodych i starszych, niech nie zabraknie nikogo!

O KONGRESIE

20-lecie 46. Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego we Wrocławiu

„Eucharystia i wolność”

25 maja - 1 czerwca 1997

Koncert Wniebogłosy, który jest organizowany, by upamiętnić 20 rocznicę obchodów 46 Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego jest naszym potrójnym dziękczynieniem:

za dar Eucharystii, za osobę św. Jana Pawła II, który 20 lat temu przewodniczył 46. Kongresowi Eucharystycznemu oraz za dar wolności, która jest nam „dana i zadana”.

Motywem spotkania są tak często powtarzane w naszym mieście słowa św. Jana Pawła II:

Wrocław jest miastem spotkania, miastem, które jednoczy.

Spotkajmy się więc 15 czerwca na pl. Wolności, aby wspólnie radować się oraz dziękować Bogu za Jego obecność w Eucharystii oraz za wyjątkowy dar wolności, która w naszym kraju, tak jak to powiedział Papież, „ma szczególny smak”.

Wizyta Jana Pawła II we Wrocławiu w roku 1997 odbyła się w ramach szóstej pielgrzymki do Ojczyzny (‘Chrystus wczoraj, dziś i na wieki’) i była zarazem drugą i ostatnią Jego wizytą w stolicy Dolnego Śląska.

W trakcie Kongresu, 29 maja 1997 r., ulicami Wrocławia z Hali Stulecia do Katedry przeszła niezwykle uroczysta i liczna procesja Bożego Ciała, w której wzięli udział przedstawiciele duchowieństwa, mistrzowie rzemiosła z Dolnego Śląska, rektorzy i wykładowcy uczelni wyższych, Wojskowa i Policyjna Orkiestra oraz rzesza wiernych.

Na zakończenie Kongresu Papież koncelebrował Mszę św. na placu między dawnym Poltegorem a hotelem Wrocław, w której uczestniczyło ponad 700 tys. wiernych, podczas której padło tak wiele znamiennych słów.

Cały Kościół oddaje Ci dzisiaj, Chryste, szczególną cześć i uwielbienie. Chryste, Odkupicielu człowieka, Chryste, ukryty w Eucharystii. Cały Kościół wyznaje publicznie swoją wiarę w Ciebie, który stałeś się dla nas Chlebem życia. I składa Ci dzięki za to, że jesteś z nami, Bogiem-z-nami, naszym Emanuelem!

Podczas koncertu będziemy wspominać wydarzenie 46. MKE oraz przypomnimy przesłanie, które skierował do nas św. Jan Paweł II.

Gdy kontemplujemy Eucharystię, ogarnia nas wielkie zdumienie wiary nie tylko nad tajemnicą Boga i Jego miłości bezgranicznej, lecz również nad tajemnicą człowieka. Wobec Eucharystii cisną się spontanicznie na usta owe słowa psalmisty: «Czymże jest człowiek, że tak o niego się troszczysz?» Jak wielką wartość ma w oczach Bożych człowiek, skoro sam Bóg karmi go swoim Ciałem! Jak wielką przestrzeń kryje w sobie ludzkie serce, skoro wypełnić ją może tylko Bóg! «Stworzyłeś nas bowiem dla siebie — wyznaje św. Augustyn — i niespokojne jest nasze serce, dopóki w Tobie nie spocznie» (Confessiones, I, 1, 1).

PROWADZĄCY

Sara Pradella
Artur Koza
Piotrek Gryszka
Jacek Geremesz

Sara Pradella- poprowadzi Chór Wniebogłosy.

„W roku 2009 ukończyła Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej w klasie saksofonu. Studiowała na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu na wydziale Edukacji Muzycznej, Chóralistyki i Muzyki Kościelnej, na kierunkach: Edukacja Muzyczna oraz Prowadzenie zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych. Nauczycielka muzyki oraz dyrygentka Chóru „Voci Colorate” w Szkole Podstawowej nr 118 we Wrocławiu. Członek projektu „Śpiewająca Polska”, prowadzonego przez Narodowe Forum Muzyki. Prowadziła Wrocławski Chór Światowych Dni Młodzieży, a obecnie prowadzi Chór Młodzi Młodym przy Fundacji na Rzecz Rozwoju Młodzieży „Młodzi Młodym”. Instruktorka Warsztatów Uwielbienia w Opolu, Bydgoszczy i Bielsku-Białej. Szkoli swój głos w zespole rozrywkowym „Satin Voices”. „

Artur Koza- odpowiedzialny za przygotowanie Orkiestry Wniebogłosy

Student Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie dyrygentury symfonicznej prof. Mieczysława Gawrońskiego (II rok studiów II stopnia). W 2016 roku ukończył studia II stopnia w klasie gitary klasycznej prof. Piotra Zaleskiego. Nauczyciel gry na gitarze w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. J. Garści w Jeleniej Górze. Od 2013 roku artysta-śpiewak Polskiego Narodowego Chóru Młodzieżowego.

Przez 6 lat studiów brał udział w licznych wydarzeniach artystycznych w kraju i za granicą. Laureat wielu konkursów gitarowych. W 2015 roku zdobył II nagrodę na akademickim Konkursie Małych Form Instrumentalnych. W styczniu 2017 roku wziął udział w kursie dyrygenckim w Londynie, prowadzonym przez Achima Holuba.

W roku 2014 z wyróżnieniem ukończył studia I stopnia (kierunek dyrygentura symfoniczna), dokonując polskiego prawykonania Koncertu na flet, perkusję i orkiestrę kameralną Daniela Schnydera. Dokonał kilku prawykonań utworów wrocławskich kompozytorów. Prowadził międzynarodową młodzieżową orkiestrę symfoniczną w ramach Transgranicznych Warsztatów Orkiestrowych (Jelenia Góra, 2014). Dyrygował Akademicką Orkiestrą Symfoniczną, Akademicką Orkiestrą Kameralną, Orkiestrą Filharmonii Dolnośląskiej czy Orkiestrą Narodowego Forum Muzyki. W 2014 roku doskonalił swoje umiejętności dyrygenckie na kursach z Maestro Gabrielem Chmurą. W czerwcu 2016 roku poprowadził spektakl operowy Bastien und Bastienne W. A. Mozarta w Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Oprócz dyrygowania orkiestrami pracował też z chórami, m.in. z Chórem Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. R. Bukowskiego we Wrocławiu czy Chórem im.

S. Krukowskiego wrocławskiej Akademii Muzycznej.

Piotr Gnyszka- odpowiedzialny za przygotowanie zespołu Wrocław Wielbi

„Saksofonista - katecheta. ;)

Absolwent wydziału Jazzu i muzyki rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Krola Lipińskiego we Wrocławiu oraz Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Zaangażowany muzyk współpracujący z niezliczoną do tej pory ilością zespołów jazzowych, popowych, sakralnych, wszelkich innych, a nawet tanecznych. Można go spotkać w najróżniejszych miesjcach i okolicznościach przyrody zarówno sacrum, jak i profanum. Jego doba jest zdecydowanie za krótka, często sypia na stojąco... a właściwie to nie ma czasu na spanie. Pax et bonum, ora et labora, ad maiorem Dei gloriam, da mihi animas, caetera tolle. „

Jacek Geremesz- odpowiedzialny za przygotowanie zespołu N.O.E.

Jacek Geremesz zwany Gero. Muzykujący człowiek z gitarą, założyciel i odpowiedzialny za grupę muzyczną zwaną N.O.E. a także Worship Leader wywodzący się z katolickiej wspólnoty Hallelujah, będący w niej przez ostatnie lata animatorem muzycznym. Jako artysta, artystycznie podchodzi do życia będąc mężem Joanny oraz tatą Mai, Kornelii i Jana. Muzyka dla Nieba to jego odpocznienie.

MEDIA

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, których autorami są Anna Gocał i ks. Jerzy Babiak. Serdecznie dziękujemy za piękne ujęcia tych chwil!

W niebo głosy zdjęcie
W niebo głosy zdjęcie
W niebo głosy zdjęcie
W niebo głosy zdjęcie
W niebo głosy zdjęcie
W niebo głosy zdjęcie
W niebo głosy zdjęcie
W niebo głosy zdjęcie
W niebo głosy zdjęcie
W niebo głosy zdjęcie
W niebo głosy zdjęcie
W niebo głosy zdjęcie
W niebo głosy zdjęcie
W niebo głosy zdjęcie
W niebo głosy zdjęcie
W niebo głosy zdjęcie
W niebo głosy zdjęcie
W niebo głosy zdjęcie
W niebo głosy zdjęcie
W niebo głosy zdjęcie
W niebo głosy zdjęcie
W niebo głosy zdjęcie
W niebo głosy zdjęcie
W niebo głosy zdjęcie
W niebo głosy zdjęcie
W niebo głosy zdjęcie
W niebo głosy zdjęcie
W niebo głosy zdjęcie
W niebo głosy zdjęcie
W niebo głosy zdjęcie

MIEJSCE KONCERTU

  Pl. Wolności, Wrocław

ORGANIZATORZY

Archidiecezja Wrocławska
Archidiecezja Wrocławska
Hallelu Jah
Wrocław Wielbi
Michael
Dom na skale
Mamre
Noe
Jedź tą drogą

PATRONAT

Gość Niedzielny
Radio Rodzina
Telewizja Rodzina
Blog kultura
Walka Duchowa
Nowe życie
Chrześcijańskie granie
Koncerty
Niedziela

Dołącz do nas na

Archiwum

Wesprzyj nas